Jdi na obsah Jdi na menu
 


JSDH Kučerov - JPO V

Seznam členů:

Radek Vít velitel jednotky
Vlastimil Bačovský ml. velitel družstva
Martin Bačovský velitel družstva
Jiří Michlíček strojník
Ladislav Sekanina strojník
Michal Hůlka strojník
Martin Lokaj hasič
Michael Filipek hasič
Jakub Ševčík hasič

    

Rozdíl mezi JSDH a SDH

JSDH Kučerov (Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Kučerov) byla zřizena obcí Kučerov dle zákona o požární ochraně. Jedná se o jednotku požární ochrany kategorie JPO V (působnost jen na katastru obce Kučerov). Její členové se účastní zásahů, každoročně se podrobují školení, jsou podrobeni lékařským prohlídkám. V čele jednotky stojí velitel, který je zodpovědný starostovi obce. JSDH Kučerov každoročně čerpá finance z obecního rozpočtu - je organizační složkou obce. Veškerá technika, výstroj a výzbroj je majetkem obce.

SDH Kučerov (celým názvem Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Sbor dobrovolných hasičů, Kučerov) je občanským sdružením pracujícím na úseku požární ochrany. Sdružení pracuje s mládeží, pořádá kulturní a společenské akce, hasičské závody, atd. SDH Kučerov nezískává finanční podporu z rozpočtu obce Kučerov .

 Ve většině případů probíhá mezi těmito subjekty tak těsná spolupráce, že oba spojuje v jeden celek - sídlo obou subjektů je totožné, většina členů jednotky je zároveň členy sboru. Nutno poznamenat, že členství v jednom subjektu není podmíněno členstvím v subjektu druhém.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář